Városi fórum - Trash kibeszélő stb.

Ebben a topic-ban az oldallal kapcsolatos kérdéseiket, az oldalon szereplő trash karaktereket, esetleg a hozzájuk kapcsolódó mellékszereplők körülményeit, illetve a velük kapcsolatos dolgokat lehet kitárgyalni.

Szabályok:

  • Nem tiltott dolog a témától kis mértékben eltérni, ha azért van némi összefüggés egy adott trash karakterrel kapcsolatban.
  • Kiskorú mellékszereplőkről kizárólag jóindulattal lehet említést tenni!

Hozzászólások

4477 hozzászólás

Kérem jelentkezzen be, vagy regisztráljon a hozzászóláshoz!
0 / 10000 karakter
@Magyarország Királya:
Miért van az, hogy a 8 napos videókat most mutatja nekem?

Akkor volt feltöltve a videó, csak most lett elfogadva, és a feltöltés idejét veszi figyelembe az oldal
Miért van az, hogy a 8 napos videókat most mutatja nekem?
Biztosan bedugta a csillagpontos optikai kábelt a róterbe és attól mégnótt az uploád meg a dovnloád
@Dr Tájfel:
Ismét üdvözlöm önöket!
Bár tegnapra volt ígérve, a teszt kissé eltolta a dolgokat, de ma mindenképpen engedélyezve lesz a feltöltéd opció is. Kis türelmüket kérem ebben még.
Egyébként kedvesek, hogy nekem köszönik meg, de nem az én érdemem, hanem a Schwartzé és egy segédtecnikus úré.

Köszönjük a Technikus Urak kitartó munkáját! Ismét megmutatkozott, hogy a trash city mekkora közösség építő erővel rendelkezik. Schwartz mellé csatlakozott a Segédtechnikus Úr is, csodás! A közös kitartó munka meghozza HSP-t! Amint mehetnek a feltöltések, érkeznek a legfrissebb videók!
Valami publikus technikai infó tudható a lassulás okáról és megoldásáról?
Ismét üdvözlöm önöket!
Bár tegnapra volt ígérve, a teszt kissé eltolta a dolgokat, de ma mindenképpen engedélyezve lesz a feltöltéd opció is. Kis türelmüket kérem ebben még.
Egyébként kedvesek, hogy nekem köszönik meg, de nem az én érdemem, hanem a Schwartzé és egy segédtecnikus úré.
Nekem még nem enged feltölteni
Kezdem sejteni miért nem beszél már 2Háj uraság a TC-ről és Dr. Tájfelről. A háttérben megegyeztek, hogy ha FoxCum 4.20 alapokra helyezik az oldalt, akkor zavartalanul folytathatják a bűnözést. Azért volt a kiesés, mert ennyi időbe telt amíg az összes betöltőképernyő véget ért "Wipe FoxData" után
@Nevem Senki:
@Rendszergazda:
biztos frissítették a szerverfarmon a foxcomm alrendszert.

Így van és megkapta az 24/7 endenció szolgáltatást is. Most már a trashcity szerverei is alkalmasak a Mars-expedícióra. Magyar családok kínzása újratöltve.

És ez még mindig semmi! Jelentem, ma sikeresen letöltöttünk az oldalról 200GB videót, 800mbps csúcs sebességgel. Megtámogattuk a tesztelést ennyivel, minden tökéletesen működik!
HSP Ernő büszke Tájfel és Schwarz irodájára, mély tisztelettel üdvözletét küldi felétek, és köszöni szépen hogy a videói ismét fénysebességgel érhetők el! Látjátok, sokat tanulhattatok HSP Urunktól, egyetlen NázárIT Mesterünktől a szerver üzemeltetésről! Most pedig mehet a donét a sok oktató videóért!

@Rendszergazda:
biztos frissítették a szerverfarmon a foxcomm alrendszert.

Így van és megkapta az 24/7 endenció szolgáltatást is. Most már a trashcity szerverei is alkalmasak a Mars-expedícióra. Magyar családok kínzása újratöltve.
Hála az istennek, hogy gyors az oldal, köszönjük Dr. Tájfel.
Régen nem volt ilyen gyors az oldal, pedig sokan már temették
@Boros Dani:
Érdekes, hogy a Dagi Informatikus Ernő barátunk nem zengett még örömódát, hogy akadályokba ütközött az oldal.

Én is pont erre gondoltam, hogy örülhetett amikor látta, hogy nem lehet feltölteni róla a friss videókat. Bánatára folyamatban van az eddigiek sokszorosítása, és az újak feltöltése, amint engedélyezik a funkciót. Egyelőre stabil az oldal, biztos frissítették a szerverfarmon a foxcomm alrendszert.
Érdekes, hogy a Dagi Informatikus Ernő barátunk nem zengett még örömódát, hogy akadályokba ütközött az oldal.
@szarosgatya:
@Dr Tájfel:
Üdvözlök mindenkit.
Elvileg lassan minden vissza fog térni a rendes kerékvágásba, azonban még néhány adatgyűjtést és mérést el kell végezzünk.
Reményeim szerint kora délutánra már ismét lehet majd videókat is feltölteni.
Addig is még egy kis türelmüket kérjük.

Visszajelzésként írom, hogy nálam megint száguld az oldal. Olyan, mint régen. Köszönjük!

Jelenleg nagyon gyors az oldal, gyorsabb mint valaha. A letöltés is több mint 200 megabit/s, nagyon jól megy! Amint engedélyezve lesznek a feltöltések, mindenki rá fog repülni a sok tartogatott videójával, azt győzze majd a szerver!
@Dr Tájfel:
Üdvözlök mindenkit.
Elvileg lassan minden vissza fog térni a rendes kerékvágásba, azonban még néhány adatgyűjtést és mérést el kell végezzünk.
Reményeim szerint kora délutánra már ismét lehet majd videókat is feltölteni.
Addig is még egy kis türelmüket kérjük.

Visszajelzésként írom, hogy nálam megint száguld az oldal. Olyan, mint régen. Köszönjük!
Üdvözlök mindenkit.
Elvileg lassan minden vissza fog térni a rendes kerékvágásba, azonban még néhány adatgyűjtést és mérést el kell végezzünk.
Reményeim szerint kora délutánra már ismét lehet majd videókat is feltölteni.
Addig is még egy kis türelmüket kérjük.
Sikerült valamit javítani a szerveren? Most azonnal reagál mindenre, olyan gyorsan tölt mint még soha. Mi lett a megoldás? A feltöltések is engedélyezve lesznek rövidesen?
Valami fejlemény? Primo videót összeraktam uploadra vár.
@MC Isti Plazmatévéje:
Tegnap regisztráltam és azóta nem enged feltölteni(e-mail címet is megerősítettem). Az a karbantartás miatt lehet? (A Videó/Kép nem található! Valószínűleg konvertálás/elfogadás alatt áll, vagy el lett utasítva.)

Ha jól értem az olvasottakat, akkor igen. Számomra nem egészen világos, hogy mi miatt (pl. felmerült a DDOS támadás is), de lényegében letolta a gatyát az egész oldal kb. 1-2 héttel ezelőtt.
Tegnap regisztráltam és azóta nem enged feltölteni(e-mail címet is megerősítettem). Az a karbantartás miatt lehet? (A Videó/Kép nem található! Valószínűleg konvertálás/elfogadás alatt áll, vagy el lett utasítva.)
@NeroVonSchwartz:
Az értesítések menü még megérdemelne egy-két simítást, de jelenleg a fő problémát próbáljuk elhárítani. Ez a napokban meg fog történni.

Ez kiváló hír, ha sikerülni fog a problémát megoldani. Egyébként tudható publikusan, hogy nagy vonalakban mi okozza ezt a típusú lassulást amit tapasztalunk?
Az értesítés menü jelenleg valóban nem prioritás, véleményem szerint a régi oldal tökéletesen ellátja a feladatát.
Tovább jó munkát a város informatikusának!
Amúgy meg a kedvenc dagi informatikusunk nem régiben lékelte ki a rendszere által használt domaint.
Na az most újra él, szóval érdemes lehet kicsit körül nézni rajta, hátha van ott valami érdemes dolog.
Direkt nem a másik fórumra írom, mert ott ernőke is aktív olvasó lehet
@Legális Ajzószer:
https://youtu.be/gWTIreWEfOA?t=1662

Pont most akartam feldobni, csak az oldal valamiért nem szeretni.
Amúgy igazi prémium gyűlölködés. Első osztályú szellemi tápanyag számomra. A drogos kobold valahogy csak nem fogja fel, hogy a stílusát nem tűrik meg sehol. Csoda, hogy eddig bírta, bár asszem voltak előtte is balhéi.
@Rendszergazda:
@Boros Dani:
Nekem továbbra is szar az értesítés. Nem törlődnek ha megnéztem őket. Beragad.

Én még mindig csak a régi nézetet használom, anélkül megőrülnék. Gépen és telefonon is tökéletesen működik, nagyon örülök hogy végül meghagyták ezt a módot is. Az újnak viszont nagyon szép a dizájnja, de a funkcióját számomra nem látja el. Nehéz görgetni, visszamenni oda ahol tartottam, olvasottnak jelölés nem működött, stb. Viszont tényleg nagyon igényesre sikerült, látszik hogy utólagos fejlesztés. Hasonló formázással lehetne turbózni az oldalt, de igazából ez nem számít.

Az értesítések menü még megérdemelne egy-két simítást, de jelenleg a fő problémát próbáljuk elhárítani. Ez a napokban meg fog történni.
@Boros Dani:
Nekem továbbra is szar az értesítés. Nem törlődnek ha megnéztem őket. Beragad.

Én még mindig csak a régi nézetet használom, anélkül megőrülnék. Gépen és telefonon is tökéletesen működik, nagyon örülök hogy végül meghagyták ezt a módot is. Az újnak viszont nagyon szép a dizájnja, de a funkcióját számomra nem látja el. Nehéz görgetni, visszamenni oda ahol tartottam, olvasottnak jelölés nem működött, stb. Viszont tényleg nagyon igényesre sikerült, látszik hogy utólagos fejlesztés. Hasonló formázással lehetne turbózni az oldalt, de igazából ez nem számít.
@szarosgatya:
@szmöre ügyvédje:
merciről tudtok valamit? azóta nem tudok róla semmit, hogy abbahagyta a lájvozást

A lájvozást nem tudom, hogy mikor hagyta abba, de pénteken elmentünk egymás mellett a Corvin metróaluljáróban. Pont olyan volt, mint akármikor máskor, bár se nem néztem meg túl alaposan, se nem álltam le vele beszélgetni, nyilván.
Ha az a kérdés, hogy az internetről/tiktakkról hova tűnt, azt nem tudom, de én eleve nem is követtem soha sehol.

NYÍLVÁN
Nekem továbbra is szar az értesítés. Nem törlődnek ha megnéztem őket. Beragad.
INFÓ INFÓ!! Hári Transzformersz Dánielnek EGY kemény hónap után melócsá lett a Wolt-nál a napokban. Nagyjából ennyit jósoltam, úgy hogy szépen hozta a papírformát...
Felmondás indoklása a cégtől: ,, Negatív kritikákat kap a felhasználóktól, és a partnerektől is.." Hári Dániel mindenkit helyre rakott munkavégzés közben, meg is lett az eredménye

Ha valakinek van ideje és kivágná: https://youtu.be/gWTIreWEfOA?t=1662
Egy kis segítség ahhoz amit javasoltam: cf-cache-status: DYNAMIC tehát: "Cloudflare does not consider the asset eligible to cache and your Cloudflare settings do not explicitly instruct Cloudflare to cache the asset. Instead, the asset was requested from the origin web server. Use Cache Rules to implement custom caching options."
Hiába a CDN, minden videó megtekintés újra és újra a szerverükről érkezik, az ingyenes CDN cache helyett. Jó lenne ha ezt jól beállítanák, ennél kevesebb forgalmat kéne kiszolgálnia a szerverüknek, ennél kevesebb terhelést kapna. Egyszerűen csak a videótartalmakra állítsák be, már a forgalom 95%-ától megszabadulnak. Egyedi CF Cache szabályt kell létrehozni és beállítani. Ha sikerült, a böngésző fejlesztői eszközökben a hálózati forgalmon a Response headers részen látszik.
https://developers.cloudflare.com/cache/concepts/cache-responses/
A cache-eléréssel óvatosan kell bánni, nem szabad mindent ész nélkül tárazni, de az állandó tartalmakat nagyon érdemes.
@rögeszmés sodrák:
húha. bár azóta leírtam, hogy úgy néz ki nálam a felhívó üzenet először nem látszódott, de a hozzászólásomat valamiért nem mentette az oldal.

Így igaz, Tájfel és Schwarz kollégája karbantartásokat végeznek az oldalon. Nagy szükség volt már egy kis helyre pofozásra, reméljük meg tudják szögelni a rendszert. Az utóbbi időben valamiért nagyon nehezen reagál minden interakcióra az oldal, de tippem sincs mivel lehet a gond. Talán az adatbázisra várakozik ilyenkor? Ki tudja. Meg kell nézni a szerveren, mi a szűk keresztmetszet. A feltöltéseknél is problémáim voltak, talán azzal is tudnak valamit kezdeni.
Minden esetre köszönjük a kitartó munkájukat!