Ebben a topic-ban az oldallal kapcsolatos kérdéseiket, az oldalon szereplő trash karaktereket, esetleg a hozzájuk kapcsolódó mellékszereplők körülményeit, illetve a velük kapcsolatos dolgokat lehet kitárgyalni.
Szabályok:
Nem tiltott dolog a témától kis mértékben eltérni, ha azért van némi összefüggés egy adott trash karakterrel kapcsolatban.
Kiskorú mellékszereplőkről kizárólag jóindulattal lehet említést tenni!
@Dr Tájfel:
Off: Egyébként láttam, hogy sok ön által feltöltött videó megsérült feltöltés közben. A helyzet az, hogy nem érdemes egyszerre több feltöltést elindítani, mert sajnos összeakadhatnak és megsérülhetnek. Érdemes végigvárni egyesével, ha biztosra szeretne menni.
Tisztelt Uram!
Köszönöm a jótanácsot, a jövőben megfogadom! Érdekes anomáliák lépnek fel az oldal működésében néha. Bárcsak peertube alapon, vagy valamilyen hasonló platformon lehetett volna elindulni, és azt személyre szabni. Jóval kevesebb furcsa működést tapasztaltam abban.
Mindezek ellenére köszönjük a folyamatos fejlesztést, a szűrés implementálása sokat fog segíteni!
A videófeltöltések kapcsán átgondolom mit tehetek, hogy stabilabb legyen a kapcsolat, illetve nem indítok párhuzamosan többet. A duplikációkat manuálisan szűri a Polgármester Úr?
@Rendszergazda: Schwartz úr most épp nem elérhető, így én válaszolok addig önnek.
Nos igen, ezen már mi is gondolkoztunk. Mindenképp konzultálni fogok a technikus úrral erről.
Off: Egyébként láttam, hogy sok ön által feltöltött videó megsérült feltöltés közben. A helyzet az, hogy nem érdemes egyszerre több feltöltést elindítani, mert sajnos összeakadhatnak és megsérülhetnek. Érdemes végigvárni egyesével, ha biztosra szeretne menni.
@Rendszergazda:
Amennyiben rendelkezésre áll ehhez megfelelő erőforrása, kérem fejlessze le a szűrési lehetőséget, és akkor megpróbálok nagyobb mennyiségben archív mozgóképfelvételeket megosztani a közösséggel, amik itt-ott megvannak. Tejfel Urat nem szeretném terhelni a duplikációk ellenőrzésével feltöltés után.
Ha van jobb lehetőség a már fent lévő és feltölteni kívánt tartalmak egyezésének összehasonlítására, kérem tegyenek javaslatot, miként járhatnék el hatékonyan?
Kedves NeroVonSchwartz Szoftverfejlesző Mérnök Trolléga Úr!
A videófeltöltések, és azok elfogadásának megkönnyítése érdekében, szeretném megkérni Önt arra, hogy implementáljon egy keresési módszert, amellyel videó hossz alapján lehet szűrni. Tehát, például ha van egy 2 perc 55 másodperces mc isti videóm, amit nem tudok hogy fent van-e már az oldalon, akkor egy menü kitöltésével legyen lehetőségem megadni egy keresőszót, pl. mc isti és egy videó hossz tartományt: 2 perc 50 - 2 perc 59 mondjuk. Ezzel listázásra kerülne minden videó, amelynek címe, címkéje vagy kategóriája tartalmazza az mc istit és hossza a megadott tartományon belül van.
Amennyiben rendelkezésre áll ehhez megfelelő erőforrása, kérem fejlessze le a szűrési lehetőséget, és akkor megpróbálok nagyobb mennyiségben archív mozgóképfelvételeket megosztani a közösséggel, amik itt-ott megvannak. Tejfel Urat nem szeretném terhelni a duplikációk ellenőrzésével feltöltés után.
@Nevem Senki:
Csókolom a szívét a kedves városvezetésnek!
Egy hibát szeretnék jelenteni. Egy hete kb. feltöltöttem egy új profilképet. Mobilon látható az új profilkép, viszont laptopon még mindig a régi látható.
Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy lerójam tiszteletemet az Outdoor Alex kategóriáért.
Üdvözlöm. A szerver, valamint a böngésző is cache-eli a képeket. Ha előbb szeretné látni, mint ahogy lejár a cache élettartama, akkor az adott oldalon nyomjon ctrl+shift+r gombot, ez törli a cache-t.
Egy hibát szeretnék jelenteni. Egy hete kb. feltöltöttem egy új profilképet. Mobilon látható az új profilkép, viszont laptopon még mindig a régi látható.
Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy lerójam tiszteletemet az Outdoor Alex kategóriáért.
@Rendszergazda: Igen. Jól látja, hogy nincs. A fórum egyszerűsítve lett 3 fő témára, mivel egyes témákat, (monduk úgy) hogy a kutya sem látogatott.
Ettől független, roleplay ökörködés is abszolút rendben van itt, hiszen témába vág. Egyébként nem lett törölve, inaktiválva lett.
Emlékeim szerint volt egy fórum oldal, a "Tegyünk úgy mintha trashek lennénk". Ez a topik törlésre került? Mi ennek az oka? Nem mintha különösebben érdekelt volna az oldal, de feltűnt, hogy eggyel kevesebb a menü. Szép lassan felszámolják városunk a csúnyabácsik.
Tengermély tisztelettel üdvözletét küldi az Archiváló Tanszék Tiszteletbeli Trollégája!
@LangyosKefir:
Valaki tudna segíteni?
Fel szeretnék tölteni egy zseniális műalkotást, de a feltöltés gombra kattintva megerősítő emailt kér a rendeszer.
Az emailt kiküldi, viszont ha a linkre kattintok, akkor is csak a megerősítő oldalt dobja vissza.
Üdvözlöm.
Beállítottam a profiljához az engedélyeket újra, elméletileg most már jónak kell lennie.
Ha így sem, akkor inkognító móban próbálja meg feltölteni (ctrl+shift+n), vagy az oldalhoz tartozó sütiket törölje.
Az inkognító mód megoldotta a problémát. Köszönöm.
@LangyosKefir:
Valaki tudna segíteni?
Fel szeretnék tölteni egy zseniális műalkotást, de a feltöltés gombra kattintva megerősítő emailt kér a rendeszer.
Az emailt kiküldi, viszont ha a linkre kattintok, akkor is csak a megerősítő oldalt dobja vissza.
Üdvözlöm.
Beállítottam a profiljához az engedélyeket újra, elméletileg most már jónak kell lennie.
Ha így sem, akkor inkognító móban próbálja meg feltölteni (ctrl+shift+n), vagy az oldalhoz tartozó sütiket törölje.
Valaki tudna segíteni?
Fel szeretnék tölteni egy zseniális műalkotást, de a feltöltés gombra kattintva megerősítő emailt kér a rendeszer.
Az emailt kiküldi, viszont ha a linkre kattintok, akkor is csak a megerősítő oldalt dobja vissza.
@NeroVonSchwartz:
nem akarjuk hogy a kedves városlakóknak pixelháborút kelljen nézniük.
Bár természetesen, aki ilyenre vágyik, annak is van lehetősége ilyet nézni: https://trashcity.net/video/4033
Tisztelt Üzemeltetők!
Köszönöm Önöktől a megtisztelő válaszukat, egyetértek álláspontjukkal. A jelenlegi tömörítés beállításain véleményem szerint esetleg lehetne finomítani, mivel előfordul, hogy indokolatlanul magas bitrate van olyan videókon, amiken minimális a mozgás. Van, hogy egy-egy pár perces videó többszáz megabájtot foglal (főleg a tiktok-os képernyőfelvételekre gondolok), ezeket talán érdemes lenne jobban tömöríteni. Külön kiemelném a Pipi által feltöltött Trash mindenkinek epizódokat, amelyek konstans bitrate beállításokkal rendelkeznek, és darabja 2,5GB környékén szokott lenni: gyengébb minőségű wifi kapcsolaton, régebbi eszközön nehéz a lejátszásuk. Inkább a minőség, mint a Pixell Pityu.
Köszönöm megtisztelő válaszát! A videók tárolása előnyösebb lenne valamilyen tömörített, szabványos formátumban, lényegesen alacsonyabb bitrate-el. Gondolom sajnálatos módon, h264 vagy h265 használatához nem áll rendelkezésre megfelelő számítási kapacitással rendelkező szemétégető? Tervben van a videók tömörítése hosszútávon?
Üdvözlöm.
Az oldalon a videók jelenleg is h264-el vannak tömörítve. A bitrate-et lehet csökkenteni, de nem akarjuk hogy a kedves városlakóknak pixelháborút kelljen nézniük.
@Rendszergazda: Hát, hogy őszinte legyek, én nem nagyon terveztem ilyesmit. Elvégre nem illegális videók ezek, hiába hiszi azt pár trash. Ha valami elképzelhetetlen ok miatt mégis be kellene zárni a várost, annak pontos okáról és a videó fájlok mentésének körülményeiről is mindenképp konzultálnánk önökkel is, hogy milyen megoldás lenne a legjobb mindenkinek. Tehát semmiképp nem vagyok híve a "lehúztuk a rolót, azt helo" -elvnek.
@Dr Tájfel:
@Rendszergazda: Én mindenképp hosszútávra tervezek a várossal kapcsolatban. A város kapacitásáért nem kell aggódjanak. Legalább 15000 db videóig simán van még hely, de még utána is fér egy pár. Ha meg ismét városbővítésre kerül a sor, esetleg nehézségek akadnának ezzel kapcsolatban, akkor is mint mindig, mindenről tájékoztatva lesznek a kedves polgáraink.
Kedves Polgármester Úr!
Köszönöm megtisztelő válaszát! A videók tárolása előnyösebb lenne valamilyen tömörített, szabványos formátumban, lényegesen alacsonyabb bitrate-el. Gondolom sajnálatos módon, h264 vagy h265 használatához nem áll rendelkezésre megfelelő számítási kapacitással rendelkező szemétégető? Tervben van a videók tömörítése hosszútávon?
@Rendszergazda: Én mindenképp hosszútávra tervezek a várossal kapcsolatban. A város kapacitásáért nem kell aggódjanak. Legalább 15000 db videóig simán van még hely, de még utána is fér egy pár. Ha meg ismét városbővítésre kerül a sor, esetleg nehézségek akadnának ezzel kapcsolatban, akkor is mint mindig, mindenről tájékoztatva lesznek a kedves polgáraink.
Az város hosszútávú tevékenységéről szeretnék érdeklődni Önnél, és a trollégáknál. A kérdésem a városban található mozgóképfelvételek későbbi fennmaradására vonatkozik: a videók és egyéb tartalmak tömeges exportálására, archiválására létezik-e hivatalos eljárás vagy terv? A városi szeméttároló kapacitásából egyre nagyobb és nagyobb terület válik foglalttá nap mint nap, a kérdés, hogy a több mint 8000 felvétel tárolása milyen időtávon lehetséges?
Az archiváló tanszék munkája mindig is fontos tevékenység a trash világban, hiszen youtube vagy tiktok oldalak sorra tűnnek el a viccesebbnél viccesebb tartalmakkal. Ezúton is szeretnék érdeklődni a trollégáknál, hogy az ominózus trashvod (tresvúd) torrent teljes egész tartalma fellelhető-e valahol, valakinél? Korábban az archiváló tanszék trollégáinak nem állt rendelkezésre megfelelő kapacitású szeméttároló a mozgóképfelvételek letöltésére, ezért korlátozott mennyiségben tudták elmenteni az említett videókat.
Pár napja én is kérdezősöködtem, hogy mizu vele, de semmi válasz. Nagyon remélem, hogy nem rántotta szarba a dagi "programozó zseni".
Meg azt is tudom érteni, ha csak úgy visszavonulna a trollszkodásból. Mindenkinek jár a nyugalom maga körül. Elvégre elég sokat letett már az asztalra Narancs Úr.
Meg hát a fasznak van kedve járogatni a bíróságra pár röhögőfejezés miatt. Ékes példa a Kovács Kristóf vs Mc Isti.
Ernőke idejéből kitellik két cukorsokk és szívroham között, hogy a bürokratikus szarságokba belemenyjen.
NarancsosPirula kollégával tudja valaki mi van? Nagyon eltűnt kb. 1 hónapja, ernőke fórumon se tisztelt meg bennünket már egy ideje. Hájasbré visszatérésével azt gondolná az ember , újra aktivizálja magát, főleg mivel ő volt az egyik inszájder ernőkénél.
@Boros Dani: Én személy szerint tervezek ilyet, de a távoli jövőben. Elég sok tennivaló van még addig, meg egyéb bugjavítások is kellenek. Ráadásul a tachnikusunk manapság igen leterhelt.
Sziasztok Kedves Tájfel Corp!
Egy közös élő csetet a regisztrált tagoknak az oldalra lehetne berakni?
Szerintem nagyokat tudnánk kacagni. Hatalmas móka lenne. Maguk nem gondolják hasonlóképpen?
Benne lenne a vezetőség ilyesfajta mulattságban?
Üdv,
Egy Büdös Gyökér Borosh Gheci
Hozzászólások
4472 hozzászólás
Tisztelt Uram!
Köszönöm a jótanácsot, a jövőben megfogadom! Érdekes anomáliák lépnek fel az oldal működésében néha. Bárcsak peertube alapon, vagy valamilyen hasonló platformon lehetett volna elindulni, és azt személyre szabni. Jóval kevesebb furcsa működést tapasztaltam abban.
Mindezek ellenére köszönjük a folyamatos fejlesztést, a szűrés implementálása sokat fog segíteni!
A videófeltöltések kapcsán átgondolom mit tehetek, hogy stabilabb legyen a kapcsolat, illetve nem indítok párhuzamosan többet. A duplikációkat manuálisan szűri a Polgármester Úr?
Nos igen, ezen már mi is gondolkoztunk. Mindenképp konzultálni fogok a technikus úrral erről.
Off: Egyébként láttam, hogy sok ön által feltöltött videó megsérült feltöltés közben. A helyzet az, hogy nem érdemes egyszerre több feltöltést elindítani, mert sajnos összeakadhatnak és megsérülhetnek. Érdemes végigvárni egyesével, ha biztosra szeretne menni.
Ha van jobb lehetőség a már fent lévő és feltölteni kívánt tartalmak egyezésének összehasonlítására, kérem tegyenek javaslatot, miként járhatnék el hatékonyan?
A videófeltöltések, és azok elfogadásának megkönnyítése érdekében, szeretném megkérni Önt arra, hogy implementáljon egy keresési módszert, amellyel videó hossz alapján lehet szűrni. Tehát, például ha van egy 2 perc 55 másodperces mc isti videóm, amit nem tudok hogy fent van-e már az oldalon, akkor egy menü kitöltésével legyen lehetőségem megadni egy keresőszót, pl. mc isti és egy videó hossz tartományt: 2 perc 50 - 2 perc 59 mondjuk. Ezzel listázásra kerülne minden videó, amelynek címe, címkéje vagy kategóriája tartalmazza az mc istit és hossza a megadott tartományon belül van.
Amennyiben rendelkezésre áll ehhez megfelelő erőforrása, kérem fejlessze le a szűrési lehetőséget, és akkor megpróbálok nagyobb mennyiségben archív mozgóképfelvételeket megosztani a közösséggel, amik itt-ott megvannak. Tejfel Urat nem szeretném terhelni a duplikációk ellenőrzésével feltöltés után.
Üdvözlöm. A szerver, valamint a böngésző is cache-eli a képeket. Ha előbb szeretné látni, mint ahogy lejár a cache élettartama, akkor az adott oldalon nyomjon ctrl+shift+r gombot, ez törli a cache-t.
Egy hibát szeretnék jelenteni. Egy hete kb. feltöltöttem egy új profilképet. Mobilon látható az új profilkép, viszont laptopon még mindig a régi látható.
Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy lerójam tiszteletemet az Outdoor Alex kategóriáért.
Ettől független, roleplay ökörködés is abszolút rendben van itt, hiszen témába vág. Egyébként nem lett törölve, inaktiválva lett.
Emlékeim szerint volt egy fórum oldal, a "Tegyünk úgy mintha trashek lennénk". Ez a topik törlésre került? Mi ennek az oka? Nem mintha különösebben érdekelt volna az oldal, de feltűnt, hogy eggyel kevesebb a menü. Szép lassan felszámolják városunk a csúnyabácsik.
Tengermély tisztelettel üdvözletét küldi az Archiváló Tanszék Tiszteletbeli Trollégája!
Az inkognító mód megoldotta a problémát. Köszönöm.
Üdvözlöm.
Beállítottam a profiljához az engedélyeket újra, elméletileg most már jónak kell lennie.
Ha így sem, akkor inkognító móban próbálja meg feltölteni (ctrl+shift+n), vagy az oldalhoz tartozó sütiket törölje.
Fel szeretnék tölteni egy zseniális műalkotást, de a feltöltés gombra kattintva megerősítő emailt kér a rendeszer.
Az emailt kiküldi, viszont ha a linkre kattintok, akkor is csak a megerősítő oldalt dobja vissza.
Tisztelt Üzemeltetők!
Köszönöm Önöktől a megtisztelő válaszukat, egyetértek álláspontjukkal. A jelenlegi tömörítés beállításain véleményem szerint esetleg lehetne finomítani, mivel előfordul, hogy indokolatlanul magas bitrate van olyan videókon, amiken minimális a mozgás. Van, hogy egy-egy pár perces videó többszáz megabájtot foglal (főleg a tiktok-os képernyőfelvételekre gondolok), ezeket talán érdemes lenne jobban tömöríteni. Külön kiemelném a Pipi által feltöltött Trash mindenkinek epizódokat, amelyek konstans bitrate beállításokkal rendelkeznek, és darabja 2,5GB környékén szokott lenni: gyengébb minőségű wifi kapcsolaton, régebbi eszközön nehéz a lejátszásuk. Inkább a minőség, mint a Pixell Pityu.
Bár természetesen, aki ilyenre vágyik, annak is van lehetősége ilyet nézni: https://trashcity.net/video/4033
Üdvözlöm.
Az oldalon a videók jelenleg is h264-el vannak tömörítve. A bitrate-et lehet csökkenteni, de nem akarjuk hogy a kedves városlakóknak pixelháborút kelljen nézniük.
Kedves Polgármester Úr!
Köszönöm megtisztelő válaszát! A videók tárolása előnyösebb lenne valamilyen tömörített, szabványos formátumban, lényegesen alacsonyabb bitrate-el. Gondolom sajnálatos módon, h264 vagy h265 használatához nem áll rendelkezésre megfelelő számítási kapacitással rendelkező szemétégető? Tervben van a videók tömörítése hosszútávon?
Az város hosszútávú tevékenységéről szeretnék érdeklődni Önnél, és a trollégáknál. A kérdésem a városban található mozgóképfelvételek későbbi fennmaradására vonatkozik: a videók és egyéb tartalmak tömeges exportálására, archiválására létezik-e hivatalos eljárás vagy terv? A városi szeméttároló kapacitásából egyre nagyobb és nagyobb terület válik foglalttá nap mint nap, a kérdés, hogy a több mint 8000 felvétel tárolása milyen időtávon lehetséges?
Az archiváló tanszék munkája mindig is fontos tevékenység a trash világban, hiszen youtube vagy tiktok oldalak sorra tűnnek el a viccesebbnél viccesebb tartalmakkal. Ezúton is szeretnék érdeklődni a trollégáknál, hogy az ominózus trashvod (tresvúd) torrent teljes egész tartalma fellelhető-e valahol, valakinél? Korábban az archiváló tanszék trollégáinak nem állt rendelkezésre megfelelő kapacitású szeméttároló a mozgóképfelvételek letöltésére, ezért korlátozott mennyiségben tudták elmenteni az említett videókat.
Üdv újra!
Még 2x kell letörölnie a profilját, és akkor utol is éri az egykori Nostagiafurry barátunkat, aki már ötödjére is regisztrált egy újat.
Te vagy az Mártin?
Nincs itt semmi gáz amúgy. Kell tartani egy egészséges egyensúlyt!
Advaita védanta.
Meg azt is tudom érteni, ha csak úgy visszavonulna a trollszkodásból. Mindenkinek jár a nyugalom maga körül. Elvégre elég sokat letett már az asztalra Narancs Úr.
Meg hát a fasznak van kedve járogatni a bíróságra pár röhögőfejezés miatt. Ékes példa a Kovács Kristóf vs Mc Isti.
Ernőke idejéből kitellik két cukorsokk és szívroham között, hogy a bürokratikus szarságokba belemenyjen.
Van felvétel?
Egy közös élő csetet a regisztrált tagoknak az oldalra lehetne berakni?
Szerintem nagyokat tudnánk kacagni. Hatalmas móka lenne. Maguk nem gondolják hasonlóképpen?
Benne lenne a vezetőség ilyesfajta mulattságban?
Üdv,
Egy Büdös Gyökér Borosh Gheci
MÁZÁHISTA!
Most olvastam, hogy újra aktiv az ipse:
https://www.youtube.com/watch?v=-tllRFsIEt8